Słysząc o montażu instalacji paneli fotowoltaicznych, najczęściej wyobrażamy sobie przydomowe elektrownie słoneczne, zazwyczaj umiejscowione na dachach domów jednorodzinnych, dzięki którym
można znacznie zmniejszyć rachunki za energię elektryczną. Istnieje także rozwiązanie dla większych powierzchni które może jednocześnie zasilić w energię nawet kilkaset gospodarstw domowych – farma fotowoltaiczna.

Czym jest farma fotowoltaiczna i jak ją zbudować.

Obecnie w Polsce rośnie coraz większe zainteresowanie farmami fotowoltaicznymi jako rokująca i rozwijająca się alternatywa dla farm wiatrowych. Większa elektrownia -Farma- fotowoltaiczna jest to inwestycja o znacznie większej mocy niż mikroinstalacja, od kilkudziesięciu kilowatów do kilku megawatów. Wyprodukowana energia całościowo przekazywana jest do sieci energetycznej, skąd prowadzona jest do odbiorców. Farma budowana jest na gruncie, na niezacienionym terenie z możliwością przyłączenia do sieci wymaganej wielkości instalacji. W dużym streszczeniu należy, złożyć odpowiedni wniosek do zakładu energetycznego, uzyskać koncesję na wytwarzanie energii ze źródła odnawialnego, oraz zezwolenie gminy na postawienie i wykonanie instalacji. Po uzyskaniu odpowiednich dokumentów i zezwoleń, farma powstaje w ciągu kilku tygodni oraz w kilku etapach. Pierwszym z nich to wykonanie fundamentów tzw. prace ziemne. Kolejnym jest montaż odpowiedniej konstrukcji, montaż paneli, inwerterów, montaż i podłączenie stacji transformatorowej (trafo). Dzięki niskim kosztom utrzymania, konserwacja elektrowni to błahostka.

Czym jest farma fotowoltaiczna i jak ją zbudowaćCzym jest farma fotowoltaiczna i jak ją zbudować

Zobacz także: Czyste powietrze – program wsparcia finansowania fotowoltaiki

Farma i ekologia.

Wybudowana farma fotowoltaiczna nie wywiera wpływu na środowisko. Kraje takie jak Niemcy, Francja i Wielka Brytania, przodujący w budowie komercyjnych instalacji, sporządzili odpowiednie wytyczne by uwzględniając w planowaniu lokalizację, zminimalizować ryzyko powstania negatywnych oddziaływań na środowisko przyrodnicze. Instalacja ta, przyczynia się również do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych a przez wykorzystanie terenów głównie nieurodzajnych, porośniętych roślinnością trawiastą i łąkową, nie powoduje wycinki drzew. Do realizacji instalacji stosowane są materiały odporne na działanie niskich i wysokich temperatur oraz nie wymaga się zapotrzebowania na wodę przez co, nie wpływa ona na zjawisko suszy.

Elektrosłoneczni i budowa ekologicznej farmy fotowoltaicznej.

Dzięki nam, w ciągu sześciu tygodni na terenie województwa Wielkopolskiego, powstanie ekologiczna elektrownia słoneczna o mocy 1mW. Instalacja zajmuje powierzchnię 1,8ha i po wybudowaniu, dostarczy energii do 500 gospodarstw domowych i zapobiegnie emisji 600t CO2 rocznie!

Elektrosłoneczni i budowa ekologicznej farmy fotowoltaicznejElektrosłoneczni i budowa ekologicznej farmy fotowoltaicznej

Zainteresowany?

Nasi specjaliści, wykorzystując swoją wiedzę oraz umiejętności, pomogą Ci stworzyć, doskonałą instalację fotowoltaiczną, która znacznie poprawi wygodę Twojego życia.

Chcesz się przekonać? Skontaktuj się z nami już dziś!

Mail: biuro@elektrosloneczni.pl
Telefon: +48 12 333 7 888
Za pomocą formularza kontaktowego: https://elektrosloneczni.pl/kontakt