Fotowoltaika Kraków – nowoczesne źródła energii na wyciągnięcie ręki

Branża energetyczna zmienia się z każdym miesiącem coraz bardziej. Sporo firm oraz prywatnych klientów zwraca się bowiem w stronę alternatywnych źródeł energii. Polska energetyka odnawialna rozwija się prężnie i intensywnie. W ciągu ostatnich trzech lat (2017-2019) ilość instalacji fotowoltaicznych podłączonych do sieci wzrosła z ok. 200 MW aż do 1GW. To gigantyczny wzrost, świadczący o wielkim zainteresowaniu tym sposobem wytwarzania energii.

Już nikt nie kwestionuje zasadności montowania odpowiednich instalacji fotowoltaicznych, obecnie zwraca się jednak uwagę na wysoką jakość i żywotność urządzeń dostępnych na rynku. Trzeba przecież dobrać odpowiednie rozwiązanie, które pozwoli uzyskać odpowiednią ilość energii dla całego gospodarstwa domowego. Jaka zatem powinna być fotowoltaika Kraków, żeby zapewnić komfortowe życie na co dzień?

Masz pytania?
Jesteśmy do  dyspozycji telefonicznie:

+48 12 333 78 88

Zalety instalacji – fotowoltaika Kraków

Wysokiej klasy instalacje fotowoltaiczne dostępne w naszej ofercie, składają się ze sprawdzonych, niezawodnych komponentów, pochodzących od renomowanych dostawców. Dzięki temu możemy zapewnić naszym klientom maksymalny komfort oraz skuteczność oferowanych przez nas urządzeń, które posłużą przez naprawdę długie lata. Na każde z nich dajemy oczywiście odpowiednią gwarancję oraz bierzemy za nie pełną odpowiedzialność, popartą polisami ubezpieczeniowymi.

W ten sposób możesz wytworzyć w domowych warunkach odpowiednią ilość energii, żeby zasilić różne urządzenia oraz spać spokojnie. My, ElektroSłoneczni, zadbamy o wszystko – od doboru odpowiednich paneli fotowoltaicznych, przez montaż, aż do późniejszego serwisu.

Nie tylko klasyka, czyli idzie nowe – fotowoltaika Kraków i nowoczesne instalacje hybrydowe

Dla naszych klientów, których interesuje fotowoltaika Kraków, mamy szeroki wybór standardowych i wydajnych rozwiązań, składających się z dobrej klasy paneli, optymalizerów oraz falowników (również w wariancie mikrofalowników). Z ich pomocą można pozyskiwać sporo energii oraz sprawnie przekazywać ją do sieci.

Istnieją jednak inne rozwiązania, dające jeszcze szersze możliwości, zwłaszcza pod względem wydajności oraz obniżenia kosztów bilansowania zagwarantowanego dla domowych instalacji. Szczególnie ciekawie pod tym względem prezentują się systemy hybrydowe.

W tym przypadku instalację wyposaża się w dodatkowy element – magazyn energii, który ładuje się jako pierwszy. Dopiero później nadwyżki są kierowane do sieci. Podobnie jest w przypadku rozładowywania – najpierw jest wykorzystywana energia w magazynie, a gdy zostanie ona już całkowicie zużyta, wówczas pobiera się ją z sieci w ramach bilansowania wcześniej dostarczonych nadwyżek. Instalacja hybrydowa umożliwia zatem zdecydowanie skuteczniejsze wykorzystanie energii elektrycznej wytwarzanej w systemie.

A to przynosi szereg oszczędności. W przypadku instalacji domowej (do 10kWp) koszt bilansowania zmniejsza się o 20%, a przy większych systemach – nawet o 30%, co przynosi olbrzymie korzyści.

Zobacz także | Dlaczego prąd drożeje? Na kłopoty fotowoltaika

Fotowoltaika Kraków – do czego można wykorzystać energię?

Systemy hybrydowe ładują magazyny wyłącznie z nadwyżek, pochodzących z produkcji fotowoltaicznej. Pozwala to zoptymalizować zaopatrzenie w energię, co przekłada się na szereg korzyści.

Przede wszystkim odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna sprawdza się w charakterze zasilania awaryjnego. W zależności od wybranego modelu może się ono uruchomić od razu lub po kilku minutach.

Fotowoltaika Kraków to jednak nie tylko samo dostarczanie energii elektrycznej do domów. Coraz powszechniej wykorzystuje się ją także w przypadku elektrycznych instalacji grzewczych. Nie wymaga to zazwyczaj wielkich inwestycji i najczęściej ogranicza się do wymiany pieca. Efekt? Uzyskujemy czystą energię niemalże bez kosztów, gdyż wszystko, czego potrzebujemy produkujemy sami – dzięki energii słonecznej, magazynowanej i przetwarzanej nie tylko w okresie letnim, ale także w słoneczne dni podczas pozostałych miesięcy w roku.

Nie zapominajmy o coraz większej popularności samochodów elektrycznych, które przecież również wymagają regularnego ładowania. Można do tego wykorzystać domową instalację fotowoltaiczną. Dzięki temu obniża się w sposób widoczny koszty eksploatacyjne dla każdego pojazdu, przy zachowaniu optymalnego komfortu użytkowania. Warto wziąć to pod uwagę już na etapie planowania instalacji, aby zbudować ją tak, żeby sprostała wszystkim oczekiwaniom.

Fotowoltaika Kraków – profesjonalizm i najwyższa jakość wszystkich komponentów

Nowe instalacje fotowoltaiczne muszą wpisywać się w nowoczesny tryb życia oraz szereg zróżnicowanych wymagań.

Pragniesz zapewnić sobie kompleksowe oświetlenie, ciepło oraz naładować samochód, a przy tym równocześnie zmniejszyć wydatki energetyczne w domowym budżecie? Fotowoltaika Kraków jest rozwiązaniem właśnie dla Ciebie.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej lub masz pytania, jak powinna wyglądać odpowiednia instalacja, która pozwoli uzyskać optymalną ilość energii, koniecznie skontaktuj się z nami.

Na co dzień zajmujemy się energią z odnawialnych źródeł i wiemy, jak wiele korzyści można uzyskać z jej pomocą. Z chęcią pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. ElektroSłoneczni stawiają zawsze na najwyższą jakość, komfort, optymalizację kosztów i bezpieczeństwo. Jeśli te wartości również są dla Ciebie kluczowe, dobrze trafiłeś. Z chęcią pomożemy.

Fotowoltaika Kraków – elektromobilność w cenie

Budując instalację fotowoltaiczną warto wziąć pod uwagę elektromobilność, która wielkimi krokami wchodzi na rynek. Fotowoltaika Kraków? Podłączenie instalacji powinno dawać możliwość ustawienia wysokiego priorytetu ładowania samochodu elektrycznego i gromadzenia w nim nadwyżek w przyszłości. Taką możliwość należy przewidzieć już na etapie projektowania instalacji fotowoltaicznej, aby za 3-5 lat nie stanąć przed kolejnym problemem do rozwiązania oraz dodatkowym wydatkiem.

Fotowoltaika Kraków – ogrzewanie

Bardzo dużą popularnością cieszą się instalacje fotowoltaiczne połączone z elektrycznym źródłem ciepła, którego montaż często ogranicza się jedynie do wymiany pieca. Głównym atutem tego rozwiązania jest wygoda użytkowania oraz brak kosztów za ogrzewanie, gdyż cała instalacja grzewcza również zasilana jest energię elektryczną wyprodukowaną przez instalację fotowoltaiczną.

Fotowoltaika Kraków – wymiarowanie instalacji

Obserwując tendencje rynkowe można łatwo zauważyć, zmianę w wymiarowaniu instalacji fotowoltaicznych. Dzisiejszą potrzebą rynku nie jest już tylko zaspokojenie dotychczasowych potrzeb, ale zmiana sposobu podejścia do energii elektrycznej jako najtańszego źródła zasilania i ciepła.

Fotowoltaika Kraków, na jakie rozwiązania postawić? Już wiesz! Mamy nadzieję, że i tym razem nasz tekst nieco rozwiał Twoje wątpliwości. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco naszych aktualności. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości, jakie oferuje fotowoltaika dla Twojego domu lub firmy, skontaktuj się z naszym biurem projektowym pod numerem telefonu: 123337888. Jako Elektrosłoneczni oferujemy najbardziej innowacyjne rozwiązania w sektorze odnawialnych źródeł energii. Zapraszamy!