Instalacja paneli na dachówce łupkowej jest jedną z największych bolączek, z jaką zmaga się sektor fotowoltaiki w ostatnim czasie. Dlatego odpowiadając na potrzeby zarówno branży, jak i klientów wzbogacamy naszą ofertę o autorskie rozwiązanie. Przedstawiamy unikalny system montażu paneli na dachówce łupkowej – poznaj nasz fotowoltaiczny patent na miarę trzeciej dekady XXI wieku.

Zielona energia, to przyszłość naszej planety – nic dziwnego, że cały świat coraz śmielej pozyskuje energię macierzystej gwiazdy, a my staramy się urzeczywistniać koncepty przyszłości, budując dla naszych klientów wyjątkowe instalacje. Inwestycja może nie jest mała, za to korzyści z niej płynące są ogromne – dlatego postaw na zieloną energię w Twoim domu!

Co ważne, ostatnio informowaliśmy, że program „Mój Prąd” wraca do gry i wystartuje już 1 lipca br., toteż można spodziewać się sporych dofinansowań, które pomogą postawić własną mikroelektrownię, nawet w przypadku, kiedy posiadasz dach łupkowy.

Te newsy i artykuły również Cię zainteresują:

Instalacja na dachu łupkowym, czyli „wielkie nieba”

Dla wielu instalatorów wykonanie instalacji fotowoltaicznej, to nie lada wyzwanie, dlatego zdecydowanie sugerujemy kierować się zasadą ograniczonego zaufania i skrupulatnie weryfikować, komu powierza się realizację. Tym bardziej, że bardzo często schody zaczynają się w momencie, kiedy w grę wchodzi wykonanie instalacji na dachu łupkowym.

Jeden z naszych inwestorów przekazał nam ostatnio informację, że wiele firm z branży fotowoltaicznej, które początkowo były zainteresowane realizacją tego zlecenia, zrezygnowały, ponieważ nie były w stanie przygotować samodzielnego systemu montażowego. Co więcej, nie oferowały nawet gwarancji. Nic dziwnego, że przez blisko 7-miesięcy klient nie znalazł firmy, która byłaby w stanie wykonać instalację, o jaką prosił.

Warto wiedzieć, że dachówka łupkowa to kosztowny i wymagający materiał, w konsekwencji instalatorzy boją się brać odpowiedzialność za prace w tym zakresie. Ponadto stworzenie tego typu instalacji wymaga nie tylko dużych umiejętności i doświadczenia, ale również innowacyjnego sprzętu i precyzji. Panele fotowoltaiczne na dachówce łupkowej? Warto powierzyć realizację rzetelnemu i doświadczonemu instalatorowi. Jako Elektrosłoneczni nie tylko stworzyliśmy autorską technikę instalacji na dachu łupkowym, ale również zagwarantowaliśmy naszemu klientowi 10-letni okres gwarancji. Tym samym odpowiedzieliśmy na potrzeby rynku i dodaliśmy usługę do naszej regularnej oferty.

Dachówka łupkowa – na co warto zwrócić uwagę?

Jak sama nazwa wskazuje, tworzy się ją z niezwykle trwałej skały osadowej. Tuż po wydobyciu na powierzchnię, tnie się ją za pomocą specjalnej piły diamentowej na bloki, które rozwarstwia się na płytki o grubości ok. 5 mm. Co istotne, materiał nie jest szkodliwy dla środowiska, niemniej, stanowi spore wyzwanie dla instalatorów, którzy nie mogą poradzić sobie z montażem instalacji fotowoltaicznej na jej powierzchni.

Montaż paneli na dachówce łupkowej. W czym tkwi nasz sekret?

Nasz dział projektowy stworzył od podstaw autorski system montażu paneli na dachówce łupkowej. Innowacyjny pomysł ekspertów opiera się na połączeniu elementów blachy aluminiowej i szpilek, uwzględniając dylatację szczelin, by wyeliminować niepożądane skutki związane ze zmianą gabarytów dachówki. Zastosowana membrana dachowa, została zabezpieczona specjalnym systemem montażowym, co ostatecznie eliminuje przeciekanie dachu i gwarantuje jeszcze dłuższą żywotność instalacji.

Instalacja, którą zrealizowaliśmy dla naszego Klienta ma moc 9,72kWp i zbudowana jest z 27 paneli REC Alpha 360Wp oraz falownika Fronius Symo GEN24. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej kompleksowej oferty na instalację paneli na dachówce łupkowej.