Kolejna generacja kultowych paneli LG Neon2 BiFacial przeszła szereg praktycznych testów. Panele pojawiły się w magazynach w połowie 2019 roku, a po sukcesie poprzedniej generacji, czas oczekiwania na realizację zamówienia w magazynie centralnym wzrósł do 3 miesięcy. Co jeszcze powinni wiedzieć prosumenci o nowych panelach LG NeOn2 BiFacial 400kWp/405kWp? Sprawdź!

Serdecznie zapraszamy do stałej lektury naszych aktualności. Z pewnością każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Tymczasem, pod ostrzał bierzemy Panele LG NeOn2 BiFacial 400kWp/405kWp. Co warto o nich wiedzieć?

LG NeOn2 BiFacial 400kWp/405kWp – design i dbałość o detale

Już sam wygląd i wykonanie paneli LG pokazuje, jak daleko w tyle producent zostawia konkurencję. Dbałość o szczegóły w wykonaniu zasługuje na 5 gwiazdek, ale też budzi w użytkowniku wysokie oczekiwania w zamian za stosunkowo wyższą cenę. Choć ta nie powinna dziwić, bowiem naszym subiektywnym zdaniem LG NeOn2 BiFacial 400kWp/405kWp to najlepsze panele fotowoltaiczne.

Instalacje zbudowane w oparciu o panele LG. Jak sobie radzą?

Jedną z pierwszych była instalacja o mocy zaledwie 13kWp, wyposażona w inwerter SolarEdge SE12.5K pracujący z zestawem optymalizatorów P370. Instalacja została postawiona na gruncie, w orientacji południowej, przy nachyleniu 35 stopni. Początkowo pod instalacją została podwieszona warstwa odbijająca światło, dla zmaksymalizowania wydajności dwustronnego panela, jednak powodowało to zbytnie ich nagrzewanie i końcową sprawność instalacja osiągnęła pracując bez żadnego wspomagania.

LG NeOn2 BiFacial 400kWp/405kWp – wydajność

Instalacja LG NeOn2 BiFacial 400kWp/405kWp w 95 proc. bezchmurny czerwcowy dzień osiągnęła 12,5kWp w szczycie produkcyjnym, co przedstawia poniższy zrzut z monitoringu.

Produkcja instalacji fotowoltaicznej w ciągu całego miesiąca wyniosła w czerwcu 2,268 MWh. Według standardu PVGIS (systemu opracowanego przez Komisję Europejską do oszacowywania wielkości produkcji fotowoltaicznej) instalacja powinna uzyskać 1,971 MWh przy założonym braku strat, co daje 15 proc. powyżej oczekiwań hipotetycznych. Zakładając rzeczywiste straty na poziomie 10 proc. produkcja przekracza o 28 proc. wartość oczekiwaną.

Niedługo zaprezentujemy wyniki dla instalacji miejskiej, zorientowanej wschód-zachód o mocy 45kWp. Tymczasem, jeśli jesteś zainteresowany większą ilością szczegółów – zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 12 333 7 888 lub mailowego: biuro@elektrosloneczni.pl