Kolejna generacja kultowych paneli LG Neon2 BiFacial przeszła szereg praktycznych testów. Panele pojawiły się w magazynach w połowie 2019 roku, a po sukcesie poprzedniej generacji, czas oczekiwania na realizację zamówienia w magazynie centralnym wzrósł do 3 miesięcy. Co jeszcze powinni wiedzieć prosumenci o nowych panelach LG NeOn2 BiFacial 400Wp/405Wp? Sprawdź!

Serdecznie zapraszamy do stałej lektury naszych aktualności. Z pewnością każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Tymczasem, pod ostrzał bierzemy Panele LG NeOn2 BiFacial 400Wp/405Wp. Co warto o nich wiedzieć?

LG NeOn2 BiFacial 400Wp/405Wp – design i dbałość o detale

Już sam wygląd i wykonanie paneli LG pokazuje, jak daleko w tyle producent zostawia konkurencję. Dbałość o szczegóły w wykonaniu zasługuje na 5 gwiazdek, ale też budzi w użytkowniku wysokie oczekiwania w zamian za stosunkowo wyższą cenę. Choć ta nie powinna dziwić, bowiem naszym subiektywnym zdaniem LG NeOn2 BiFacial 400Wp/405Wp to najlepsze panele fotowoltaiczne.

Instalacje zbudowane w oparciu o panele LG. Jak sobie radzą?

Jedną z pierwszych była instalacja o mocy zaledwie 13kWp, wyposażona w inwerter SolarEdge SE12.5K pracujący z zestawem optymalizatorów P505. Instalacja została postawiona na gruncie, w orientacji południowej, przy nachyleniu 35 stopni. Początkowo pod instalacją została podwieszona warstwa odbijająca światło, dla zmaksymalizowania wydajności dwustronnego panela, jednak powodowało to zbytnie ich nagrzewanie i końcową sprawność instalacja osiągnęła pracując bez żadnego wspomagania.

LG NeOn2 BiFacial 400Wp/405Wp – wydajność

Instalacja LG NeOn2 BiFacial 400Wp/405Wp w 95 proc. bezchmurny czerwcowy dzień osiągnęła 12,5kWp w szczycie produkcyjnym, co przedstawia poniższy zrzut z monitoringu.

Produkcja instalacji fotowoltaicznej w ciągu całego miesiąca wyniosła w czerwcu 2,268 MWh. Według standardu PVGIS (systemu opracowanego przez Komisję Europejską do oszacowywania wielkości produkcji fotowoltaicznej) instalacja powinna uzyskać 1,971 MWh przy założonym braku strat, co daje 15 proc. powyżej oczekiwań hipotetycznych. Zakładając rzeczywiste straty na poziomie 10 proc. produkcja przekracza o 28 proc. wartość oczekiwaną.

Niedługo zaprezentujemy wyniki dla instalacji miejskiej, zorientowanej wschód-zachód o mocy 45kWp. Tymczasem, jeśli jesteś zainteresowany większą ilością szczegółów – zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 12 333 7 888 lub mailowego: biuro@elektrosloneczni.pl

Dla wszystkich miłośników produktów klasy premium mamy rozwiązanie wyjątkowe, które sprosta wszystkim, nawet największym wymaganiom.

Przygotowaliśmy zestaw, składający się z paneli fotowoltaicznych LG NeOn BiFacial 400 oraz falownika SMA Sunny Tripower.

Masz pytania?
Jesteśmy do  dyspozycji telefonicznie:

+48 12 333 78 88

Panele fotowoltaiczne o wyjątkowej mocy LG NeOn BiFacial 400 oraz niezawodny falownik SMA Sunny Tripower

Monokrystaliczne panele LG NeOn BiFacial 400 to produkt naprawdę nietuzinkowy, który przyjmuje światło i przekształca je w prąd z obu stron – zarówno z przodu, jak i z tyłu. To jego olbrzymia przewaga nad większością dostępnych na rynku rozwiązań, gdyż działa dzięki temu ze zdecydowanie większą mocą.

Z kolei falownik SMA Sunny Tripower to urządzenie, które rekomendujemy szczególnie mocno dla instalacji w domach jednorodzinnych. Wyróżnia się niezawodnością i trwałością, a także posiada szereg dodatkowych funkcjonalności, jak choćby nieustanny, automatyczny monitoring i analiza pracy całego systemu fotowoltaicznego. Dzięki temu zawsze wiesz, z jaką mocą pracuje instalacja. Masz wszystko pod stałą kontrolą.

ElektroSłoneczni – specjaliści od fotowoltaika, działający na Twoją korzyść

Jeśli szukasz instalacji fotowoltaicznej najwyższej klasy, skontaktuj się z nami. Jako ElektroSłoneczni działamy od lat. Działamy z pasją i opieramy się na doświadczeniu naszych ekspertów.

Wiemy, jak stworzyć niezawodne i efektywne instalacje fotowoltaiczne. Z chęcią wykorzystamy naszą wiedzę i umiejętności, żeby stworzyć i zamontować idealną instalację dla Ciebie. Jesteś gotowy na to, żeby fotowoltaika poprawiła komfort Twojego życia? Zgłoś się do nas już dziś.