W końcu możemy przekazać wiadomość, która z pewnością jeszcze przez dłuższy czas będzie elektryzować entuzjastów zielonej energii – tak, to już pewne! Program rządowy „Mój Prąd”, gwarantujący współfinansowanie instalacji fotowoltaicznych, w najbliższych miesiącach doczeka się kontynuacji – zapowiedział w miniony czwartek wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.

To doskonała wiadomość dla prosumentów, którzy gorączkowo wyczekiwali kolejnej fali dofinansowań na instalacje fotowoltaiczne. W tym newralgicznym okresie dało się odczuć niepokój zarówno branży, jak i klientów – zgłaszało się do nas wiele osób, które dopytywały o wznowienie programu „Mój Prąd”. Tym bardziej cieszymy się, że możemy przekazać dobrą wiadomość o uruchomieniu 3 naboru, który oficjalnie ma rozpocząć się do połowy roku, jak oficjalnie potwierdzili przedstawiciele resortu klimatu.

Te newsy i artykuły również Cię zainteresują:

Mój Prąd – 3 nabór wniosków już od połowy roku

Cały sektor fotowoltaiki wstrzymał oddech, kiedy rząd nabrał wody w usta – nic dziwnego, program „Mój Prąd” w poprzednich latach okazał się dużym sukcesem, dlatego brak jakichkolwiek informacji w zakresie nowych dofinansowań wywołał niepokój i lawinę spekulacji. Jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie, bowiem zdaniem przedstawiciela rządu, program na pewno zostanie wznowiony, a resort potrzebował więcej czasu, aby zdobyć duże środki finansowe i przygotować optymalne rozwiązanie na miarę 2021 roku.

„Chcemy zbudować atrakcyjny model finansowania, a do tego potrzebny jest duży budżet. Jeżeli zostanie on przygotowany w czasie 2-3 miesięcy, to do połowy roku zostanie ogłoszony nabór wniosków”

– Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu.

„Mój Prąd” – Polacy idą w stronę słońca

Programy dofinansowania i wsparcia dla entuzjastów zielonej energii powoli stają się normą. W konsekwencji coraz więcej Polaków decyduje się na zakup paneli fotowoltaicznych. Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej donosi, że w 2019 roku przyłączono ok. 106 tys. instalacji. Za to w 2020 r. oddano do użytku blisko 320 tys. mikroelektrowni. Tendencja wzrostowa nikogo nie powinna dziwić – zdaniem naukowców, umiejętne korzystanie i pobór energii macierzystej gwiazdy jest wpisany w naturalny rozwój ludzkości. Miejmy nadzieję, że w przyszłości nowe technologie umożliwią jeszcze efektywniejsze gromadzenie energii słonecznej. Jedno jest pewne: warto inwestować w fotowoltaikę.

Prosumencie, wrzuć wyższy bieg. Zamów panele fotowoltaiczne

Skoro wiesz, że program „Mój Prąd” doczeka się wznowienia, już teraz rozpocznij budowę instalacji, aby zebrać niezbędny komplet dokumentów do naboru. Działając szybko i sprawnie, masz pewność, że czas oczekiwania na decyzję będzie krótszy. Przynajmniej tak wynika z poprzednich naborów, gdzie decydujące okazały się pierwsze tygodnie od złożenia wniosku. Dlatego i tym razem możemy spodziewać się podobnego scenariusza. Warto dodać, że skompletowanie samej dokumentacji (po stronie OSD – dostawcy energii) po wykonaniu instalacji wynosi 4-8 tygodni.

Zapraszamy do kontaktu

Nasi eksperci, wykorzystają swą wiedzę, doświadczenie i umiejętności, po to, by tworzyć doskonałą instalację fotowoltaiczną, która wpływa na komfort i znacząco ułatwia życie. Z naszą pomocą stworzysz własną mikroelektrownię słoneczną. Skontaktuj się z nami już teraz!

Zyskaj nawet do 5 tys. zł dotacji na fotowoltaikę!

Mail: biuro@elektrosloneczni.pl
Telefon: +48 12 333 7888
Formularz kontaktowy: https://elektrosloneczni.pl/#kontakt